پالایش

برنامه ی پالایش از برنامه های چالشی و بروز شبکه جهانی نور است.
مخاطبین این برنامه بیشتر نسل جوان، تحصیلکرده ها، نخبگان، فرهیختگان، آزاد اندیشان، حقیقت جویان، اندیشمندان، دلسوزان و خیرخواهان جامعه هستند.
در این برنامه به رد شبهاتی پرداخته می شود که از سوی اهل بدعت، افراط گرایان، دین ستیزان، خاورشناسان، ملحدان، مدعیان عقلگرایی و روشنفکری، سکولارها، خاورشناسان، غرب زده ها، کج فهمان، کینه توزان و دشمنان قسم خورده ی این دین و این امت پیرامون قرآن کریم، پیامبر و سنت نبوی، یاران و همسران و اهل بیت رسول الله، احکام و قوانین اسلامی، اصول و مبانی اعتقادی و اخلاقی دین اسلام، تاریخ پر افتخار و درخشان این امت، و سایر آموزه های دینی ما مطرح می شود.
سموم فکری و شبهاتی که پیشرفت فناوری و سهولت دسترسی به اطلاعات به دلیل وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی مانند:واتساپ، تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک و … به سرعت انتشار آنها در میان مردم کمک کرده و ذهن و فکر آنها را مشوش و آلوده کرده است.
هدف از این شبهه پراکنی ها، ایجاد شک و تردید و تزلزل در باورهای ایمانی و اعتقادی جوانان این امت و جدا کردن آنها از دین و ارزشها و تاریخ زرین شان و بی هویت کردن آنهاست تا در نهایت نسلی پدید آید که به بردگی فکری، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشانده شده و در خدمت پروژه ها و اهداف خبیثانه ی دشمنان این امت باشد.
ما این شبهات را بر قرآن کریم، سنت صحیح نبوی، میراث علمی علما و اندیشمندان اسلامی، عقل سلیم و فطرت پاک عرضه کرده و با براهین و ادله ی روشن و قاطع و با رویکردی علمی؛ مغرضانه بودن، نادرستی، پوچی، و بی پایه و اساس بودن آنها را به اثبات خواهیم رساند.
از بخش های مهم برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– پخش کلیپ های متنوع پیرامون موضوع برنامه در خلال برنامه.
– نمايش سایت ها، متن كتاب ها و مطالب گوناگون مرتبط با موضوع به بیننده.
– پخش کلیپ های سخنرانی علما و دعوتگرانی مانند: شیخ احمد دیدات رحمه الله و دکتر ذاکر نایک و … به دلیل مهارت و تجربه ی طولانی شان در رد شبهات.
– وصل تماس های بینندگان در نیمه ی دوم برنامه و عدم محدودیت آنها در ارائه ی نقطه نظرات و دیدگاههای شان.