موحد، فعالیت رسانه ای خود را از سن 7 سالگی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در زمینه ی اجرا آغاز کرد. اجرای برنامه های مربوط به کودکان و نوجوانان، برنامه های علمی-سرگرمی و سریال های تلوزیونی اولین قدم حرفه ای او در زمینه ی رسانه بود. در دوران دبیرستان در زمینه ی تدوین مشغول به کار شد، و دانش رسانه ای خود را به صورت تجربی در تصویربرداری، نورپردازی، نویسندگی و عکاسی افزایش داد.

عکاسی حرفه ای، مستند سازی و ساخت برنامه های تلوزیونی را نزد استادان مجرب در دوره های تخصصی سپری نمود.
بعد از پایان دوره متوسطه، تحصیلات آکادمیک خود را در رشته ی رسانه الکترونیک (سینما، تلوزیون و رادیو) در دانشگاه بین المللی شارقه ادامه داد. در ضمن تحصیل در شرکت رسانه ای به عنوان تدوینگر مشغول به کار بود و کار اجرای برنامه های تلوزیونی را نیز ادامه داد.

تدریس دوره های تدوین، تصویربرداری و عکاسی و برگذاری دوره های عمومی و سخنرانی دینی از دیگر فعالیت های ایشان محسوب می شود.

وی همچنین در زمینه ی تحصیلات علوم دینی، دوره های آکادمیک را در دانشگاه شارقه و دانشکده علوم دینی سپری کرد و همزمان مطالعات دینی خود را افزایش داد. ایشان چندین مقاله در زمینه فقه اسلامی، عقیده و رد شبهات به رشته ی تحریر در آورد و مقالات اسلامی را از زبان های انگلیسی و عربی به فارسی ترجمه نمود.

در شبکه های مجازی: اولین شبکه مستقل فارسی زبان یوتیوبی با برنامه های طنز سیاسی را به نام یوتیفا راه اندازی کرد.
در اینستگرام، فیسبوک و تلگرام نیز اولین پیج فارسی زبان با محتوای ویدیوهای اختصاصی دینی-سیاسی را فعال نمود و ویدیوهای کوتاه این فعال رسانه ای روزانه دست به دست می چرخد.

موحد اجرای ده ها برنامه تلوزیونی و بیش از 1900 ساعت برنامه زنده را در کارنامه خود دارد:

برنامه های فصل جاری:

کافه نور (زنده)
فصل الخطاب (زنده)
گپ (زنده)
چگونه از نماز لذت ببریم، فصل دوم (ضبط شده)

برنامه های فصول گذشته:

چگونه از نماز لذت ببریم، فصل اول
دودوتا چهارتا
دوکلام حرف حساب
از ما گفتن بود
دوبله خطبه جمعه مکه و مدینه
گذر و نظر (زنده)
آیات روشنگر (زنده)
سوریه تنها نیست (زنده)
مسابقه کلید (زنده)
نهضت احیاگری (زنده)