کمک خیریه پزشکی اسلامی به افراد بی‌خانمان در آمریکا

گروهی از داوطلبان مسلمان فعال در یک مرکز پزشکی خیریه اسلامی در شهر «میلواکی» آمریکا افراد بی‌خانمان در جنوب این شهر را رایگان معاینه و درمان می‌کنند.

به گزارش واحد خبر نور «فوزیه قریشی» از «مرکز اسلامی جامعه و سلامت» در شهر میلواکی، مرکز ایالت ویسکانسین آمریکا می‌گوید: مأموریت ما از روز اول خدمت به کسانی بوده که بیشترین نیاز را داشته‌اند. بنابراین ما می‌خواهیم به کسانی که به خدمات پزشکی دسترسی ندارند، کمک کنیم.

مأموریت مرکز اسلامی جامعه و سلامت، تقویت جامعه میلواکی و افزایش رفاه ساکنان آن از طریق فراهم آوردن خدمات بهداشتی خیریه و رایگان، خدمات اجتماعی، مشاوره، کمک اضطراری و برنامه‌های آموزشی و کارآموزی تعریف شده است. اصول کاری این مرکز مبتنی بر ارزش‌های اسلامی رحمت، محبت، صلح و احترام به تنوع فکری است.

این مرکز در سال ۲۰۰۴ توسط «فوزیه احمد»، فعال اجتماعی مسلمان برای ارائه خدمات اجتماعی به مردم جنوب شرق ویسکانسین تشکیل شد و پس از آن نیز در سال ۲۰۰۸ نخستین درمانگاه رایگان اسلامی با کمک پزشکان داوطلب برای کمک به افرادی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند تأسیس گردید. این مرکز تا کنون به هزاران بیمار کمک کرده است.

بنابر آمار سال ۲۰۱۰، میلواکی حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۵ درصد از آن را مسلمانان تشکیل می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *