هند از ورود احزاب مخالف به جامو و کشمیر ممانعت کرد 

وینیت بونیا، مسئول حزب کنگره ملی هند اعلام کرد: هیئتی از احزاب مخالف دولت، روز، شنبه، به منظور بازدید از منطقه جامو و کشمیر، به شهر سرینگر سفر کردند؛ اما دولت هند اجازه ورود آنها را به این شهر نداد و همچنین آنان هنگام بازگشت به دهلی‌نو ساعت‌ها در فرودگاه سرینگر منتظر نگه‌ داشته شدند.

بونیا افزود: این گروه شامل رهبران ۹ حزب سیاسی بودند که در میان آنها «راهول گاندی» رهبر سابق حزب کنگره ملی هند، «سیتارام یشوری» یکی از رهبران حزب کمونیست و «شراد یاداو» از رهبران حزب جاناتا دال دیده می‌شدند.

دولت هند دیروز اعلام کرد که احزاب مخالف به دلیل اوضاع نابسامان منطقه جامو و کشمیر، اجازه ورود به این منطقه را نخواهند داشت.

دهلی‌نو در ۱۴ مرداد سال جاری، بند ۳۷۰ قانون اساسی هند درباره خودمختاری ایالت جامو و کشمیر را لغو کرد. به دنبال این اقدام، مقامات هندی تمام ارتباطات تلفنی، اینترنت و تلویزیون این منطقه را قطع کرده و تدابیر امنیتی در خصوص حضور مردم کشمیر در معابر و رفت‌وآمد آنها به اجرا درآوردند.

در بند ۳۷۰ قانون اساسی هند، به مردم کشمیر اجازه داده شده بود که حق اقامت دائمی در این منطقه داشته باشند. آنها همچنین می‌توانستند در ادارات دولتی استخدام شده و از بورسیه تحصیلی برخوردار شوند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *