هشدار نماینده اهل سنت مجلس درباره خطر فروپاشی نظام

یک نماینده مجلس جمهوری اسلامی در سخنانی کم‌سابقه نسبت به احتمال “زمین‌گیر شدن” نظام در خیابان‌های تهران هشدار داد. به گفته رحیمی جهان‌آبادی، شوروی سابق نیز با وجود داشتن ۱۳ هزار کلاهک اتمی “در خیابان‌های مسکو تکه‌پاره شد”. جلیل رحیمی جهان‌آبادی، رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، درباره خطر “زمینگیر شدن” نظام در “خیابان‌های تهران” هشدار داد.

این نماینده اهل سنت مجلس ضمن اشاره به اینکه “در زمینه سیاست خارجی هزینه‌های زائد زیادی وجود دارد” هشدار داد: «اگرچه نفوذ و حضور ما در منطقه مهم است، اما یک نکته را نباید فراموش کرد و آن این است که بعضی اوقات ممکن است هزینه‌های زائد ما را در خیابان‌های تهران زمین‌گیر کند».

در همین رابطه گفتنی است حسن خمینی هشتم دی‌ماه گذشته ضمن برشمردن “علایم فروپاشی” حکومت‌ها، از جمله گفت: «هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند. اگر قواعد را رعایت نکنید، عرصه را از شما می‌گیرند.»

نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی حدود یک سال پیش نیز هشدار داده بود، چنانچه “طبقه ضعیف اقتصادی” پاسخ به گفته‌ی او “مطالبات غیرسیاسی و غیرفرهنگی” خود را نگیرند، جمهوری اسلامی یا با “فروپاشی” و یا با خشونت عریان “نوعی پوپولیسم اقتدارگرا” مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *