نامه سرگشاده یش از ۴۶۰ نفر از فعالان حقوق بشر به «آنگلا مرکل»

نامه سرگشاده یش از ۴۶۰ نفر از فعالان حقوق بشر به «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در ارتباط با شکنجه اسماعیل بخشی؛ «روابط دیپلماتیک با حکومت شکنجه را پایان دهید!»

خانم مرکل!

اسماعیل بخشی یکی از رهبران کارگری محبوب در ایران است. نام او بویژه در طول #اعتصابات گسترده کارگران هفت تپه در  چند ماه اخیر، بر سر زبان‌ها افتاد، وقتی که در میتینگ‌های کارگران هفت تپه، بعنوان سخنگوی هزاران کارگر خطاب به حکومت اسلامی حرف زد و خواهان پرداخت دستمزدهای معوقه کارگران و رعایت حقوق اولیه و انسانی کارگران شد.

اسماعیل بخشی از تشکل کارگری همچون سندیکا و شورا دفاع کرد و خطاب به حکومتی‌ها گفت: «باید دست مافیا از شرکت هفت تپه کوتاه شود و علیه خصوصی‌سازی این شرکت و بر باد رفتن شغل صدها کارگر و عدم پرداخت ماه‌ها دستمزد کارگران حرف زد.»

حکومت اسلامی ایران اسماعیل بخشی و یک خبرنگار زن و فعال حقوق کارگری به نام «سپیده قلیان» را دستگیر کرد و بعد از اعتراضات گسترده در نهایت آنها را آزاد کرد.

اسماعیل بخشی مدتی ساکت بود، اما روز ۴ ژانویه ٢٠١٩ در اینستاگرام خود نامه‌ای منتشر کرد که در آن از شکنجه‌های وحشیانه مامورین حکومت اسلامی، از تحقیر و بی‌حرمتی به خود و خانم قلیان و آسیب شدید جسمی و روحی به‌خود حرف زد. او از مقامت حکومت می‌پرسد، چرا با او چنین کردند بدون این‌که به او امکان دفاع از خود بدهند؟ چرا از همان لحظه دستگیری فقط کتکش زدند و سه روز تمام چنان او را شکنجه دادند که نمی‌دانست کجاست و شب را از روز تشخیص نمی‌داد؟

اکنون اسماعیل بخشی خواهان مناظره با رئیس وزارت اطلاعات حکومت روحانی است.

پخش این نامه به یک درد مزمن و عمیق در جامعه ایران، انگشت گذاشته و غوغایی در بین مردم ایجاد کرده است . اکنون شکنجه شدگان این حکومت اعلام کمپین کرده و از شکنجه‌هایی که در طول این چهل سال در زندان‌ها دیده‌اند، حرف می‌زنند و اکنون تحقیر شدگان و مورد تجاوز قرار گرفته‌ها از این جنایات حرف می‌زنند.

انتظار خانواده‌های همه این افراد و انتظار اسماعیل بخشی، کارگران ایران و همه آسیب دیدگان این حکومت از مردم در دنیا این است که در کنار شکنجه‌شدگان قرار گرفته و علیه حکومت شکنجه موضع بگیرند.

ما ایرانیان ساکن آلمان و ما مردم معترض به حکومت اسلامی از شما می‌پرسیم در این نبرد و جدال که جامعه ایران را بخود مشغول کرده، کجا می‌ایستید؟ آیا کماکان از حکومت اسلامی ایران دفاع کرده و در مقابل این نامه‌ی تکان دهنده که بیان‌گر یک تناسب قوای جدید در ایران بین مردم و حکومت اسلامی است، سکوت می‌کنید؟

خانم مرکل! مردم ایران قهرمانانه، مدرن و انسانی در حال مبارزه با یک حکومت فاشیست اسلامی هستند. حکومتی که از روز اول به دلیل وجود شکنجه و تحقیر سیستماتیک و اعدام و سرکوب سر پا مانده است. این مردم در کارخانه و دانشگاه، در شهر و روستا علیه قوانین اسلامی مبارزه می‌کنند، زنان علیه #حجاب_اجباری مبارزه می‌کنند و کارگران برای #آزادی تشکل و #اعتصاب و پرداخت به موقع دستمزدها و علیه چپاول و دزدی حکومتی‌ها و خانواده‌های محکومین به اعدام، علیه اعدام مبارزه می‌کنند و پژواک این مبارزات حتما به گوش شما و دولت آلمان رسیده است.

ما خواهان تجدیدنظر کامل سیاست دولت آلمان در قبال حکومت اسلامی ایران هستیم و بهترین تجدیدنظر را قطع روابط دیپلماتیک با حکومت شکنجه، سرکوب و اعدام می‌دانیم. در این روزها که جامعه ایران در حال بررسی پدیده شکنجه و مقابله با آن است ما خواهان دفاع شما از اسماعیل بخشی‌ها و محکوم کردن فوری حکومت اسلامی ایران هستیم.

این نامه توسط «مینا احدی» تنظیم و بیش از ۴۶۰ نفر آن را امضا کرده‌اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *