مهاجرت دسته‌جمعی کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه ایران

یک نماینده مجلس ایران نسبت به مهاجرت دسته جمعی کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه و روی آوردن آنها به حاشیه نشینی و مشاغل کاذب هشدار داد.

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس ایران نسبت به مهاجرت دسته جمعی کشاورزان حاشیه دریاچه ارومیه و روی آوردن آنها به حاشیه نشینی و مشاغل کاذب هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری “خانه ملت”، وی با یادآوری اینکه افزایش تراز دریاچه ارومیه به دلیل بارش ها بوده نه اقدامات دولت، گفت: متاسفانه اقدامات ستاد احیا نه تنها تاثیر چندانی در بهبود وضعیت دریاچه نداشته بلکه بدون در نظر گرفتن معیشت و سرنوشت مردم در حال انجام است.

این نماینده مجلس ایران با بیان اینکه فرصت کشاورزی نباید از مردم گرفته شود، افزود: اگر محدودیت هایی بر مردم تحمیل شود تامین معیشت آنها با مشکل مواجه شده و به ناچار مجبور می شوند به مشاغل کاذب به ویژه مهاجرت و حاشیه نشینی در استان های پیرامون روی بیاورند.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار مشخصی در بودجه 98، برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته نشده و در واقع بودجه مستقل ندارد و بودجه ای در نظر گرفته شده برای تمامی تالاب ها و هورها است.

گفتنی است دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه داخلی ایران است که از اواسط دهه 80 هجری شمسی با کاهش شدید آب مواجه شد که این موضوع پیامد‌های اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *