مقام‌های آمریکایی از «پیشرفت چشم‌گیر» در مذاکرات با طالبان خبر دادند

وزیر خارجه ایالات متحده و نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان می‌گویند در تازه‌ترین دور از مذاکرات با طالبان «پیشرفت‌های چشم‌گیری» شکل گرفته است.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا شـشم بهمن ماه گفته است، زلمای خلیلزاد نماینده ویژه کشورش در امور افغانستان، «از پیشرفت چشم‌گیر در مذاکرات با طالبان برای مصالحه در افغانستان خبر داده است».

آقای پومپئو افزوده است واشینگتن «برای پیشبرد صلح، جلوگیری از تبدیل‌شدن افغانستان به فضایی برای تروریسم، و باز گشت نیروها(ی آمریکایی) به خانه جدی‌ست».

وزیر خارجه آمریکا افزوده است که آمریکا با دولت افغانستان «و همه طرف‌های ذی‌نفع» در حال همکاری‌ست تا «استقلال، رفاه و تمامیت ارضی افغانستان قوام یابد».

این سخنان پس از آن بیان شده که آقای خلیلزاد در چند پست در حساب کاربری خود در توئیتر از «پیشرفت‌های مهم» در جریان مذاکرات با طالبان خبر داد.

دور تازه مذاکرات میان نماینده ویژه آمریکا و طالبان از نخستین روز بهمن آغاز شده‌است. همان روز طالبان با حمله به نیروهای امنیتی افغانستان در یک پایگاه نظامی در میدان وردک، ده‌ها تن از نیروهای امنیتی افغان را کشتند.

خلیلزاد روز شنبه در توئیتر خود نوشت پس از شـش روز گفت‌وگو در دوحه، پایتخت قطر، او برای رایزنی راهی افغانستان شده‌است. این مقام آمریکایی دیدارهای تازه را «به‌مراتب موثرتر از گذشته» توصیف کرده و گفته است: «ما بر سر مسائل حیاتی پیشرفت چشم‌گیری داشته‌ایم».

1 thought on “مقام‌های آمریکایی از «پیشرفت چشم‌گیر» در مذاکرات با طالبان خبر دادند

  1. معامله تازه طالبان خائن با امریکای جنایتکار علیه اسلام .
    تعجب نخواهیم کرد که اهل بدعت با اهل طاغوت هماهنگ شوند چون مرام هردوی شان محو قرآن و سنت است و بس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *