ماه گذشته 30 غیرنظامی در ادلب توسط رژیم اسد کشته شدند

ماه گذشته بر اثر حملات رژیم اسد و گروه‌های تروریستی مورد حمایت ایران به مناطق مسکونی در «منطقه کاهش تنش ادلب» 30 غیرنظامی کشته و 180 تن دیگر مجروح شدند.

بر اثر حملات هوایی و توپخانه رژیم اسد و گروه های تروریستی مورد حمایت ایران به مناطق مسکونی و خط مقدم مخالفان نظامی در «منطقه کاهش تنش ادلب» تنها در ژانویه گذشته 30 غیرنظامی کشته و 180 تن دیگر مجروح شدند.

این حملات علاوه بر تلفات جانی، خانواده هایی را که در نتیجه امنیت پس از توافقنامه سوچی بین روسیه و ترکیه به زادگاه خود بازگشته بودند دوباره روانه اردوگاه‌های آوارگان در مرز ترکیه کرده است.

بنا به اعلام مسئولین دفاع مدنی سوریه در مناطق حما، لاذقیه و ادلب، در ماه ژانویه در این استان 19 غیرنظامی از جمله 2 کودک و 3 زن جان باخته و بیش از 85 غیرنظامی زخمی شدند.

در استان حمای سوریه نیز 9 غیرنظامی کشته و 86 غیرنظامی دیگر زخمی شدند. همچنین در لاذقیه دو غیرنظامی جان خود را از دست دادند و 9 تن دیگر آسیب دیده اند.

محمد حلاج، مدیر گروه “هماهنگ‌کنندگان امدادرسانی” در شمال سوریه در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت:

“هزاران خانواده بعد از حملات یادشده مجددا از مناطق جنوب و جنوب شرقی ادلب و حومه شمالی حما به اردوگاه‌های مستقر در مرز ترکیه پناه برده اند.

در نوامبر و دسامبر 2018، تعداد خانوادهایی که از این مناطق مهاجرت کرده اند به 16 هزار و 549 خانواده (76 هزار و 427 غیرنظامی) رسیده است”.

شبکه حقوق بشر سوریه ماه گذشته اعلام کرد که بر اثر حملات رژیم اسد و حامیان آن از 17 سپتامبر تا 24 دسامبر 2018 میلادی 45 غیرنظامی از جمله 6 زن و 22 کودک کشته شده اند.

رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهور ترکیه و روسیه 17 سپتامبر گذشته در سوچی توافق‌نامه‌ای را برای برقراری آتش‌بس در ادلب امضا کردند.

مخالفان مسلح رژیم بشار اسد همچنین در پی توافق 17 سپتامبر ترکیه و روسیه روند تحویل سلاح‌های سنگین خود در مناطق خلع سلاح را آغاز کردند و در دهم اکتبر به پایان رساندند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *