فیسبوک بیش از 500 حساب کاربری وابسته به ایران را مسدود کرد

شرکت فیسبوک روز سه‌شنبه ششم فروردین با متهم کردن گروه‌ها، صفحات و حساب‌های کاربری به «رفتار غیرقابل اطمینان» 2632 گروه صفحه در فیسبوک و اینستاگرام را مسدود کرد.
به گفته مسئولان فیسبوک، این گروه‌ها با ایجاد شبکه‌های هماهنگ با ایران، روسیه، مقدونیه و کوزوو در ارتباط بودند.
مسئولان فیسبوک گفته‌اند 263 صفحه شبکه ایرانیان در فیسبوک، 57 حساب کاربری در اینستاگرام که 1.4 میلیون فالور و 38 هزار فالور دیگر در اینستاگرام داشته‌اند، مسدود کرده است.
به گزارش فیسبوک، مدیران این صفحات و حساب‌ها، خود را به عنوان افراد محلی و موسسات رسانه‌ای معرفی می‌کنند و حساب‌های جعلی به نام گروه‌های سیاسی واقعی و موسسات رسانه‌ایی باز می‌کنند.
به گفته فیسبوک، شبکه‌های وابسته به ایران در مصر، هند، اندونزیا، اسرائیل، ایتالیا، کشمیر، قزاقستان و کشورهای دیگر در خاورمیانه و شمال آفریقا فعال هستند.
مسئول امنیت سایبری فیسبوک گفته است آنها گروه‌ها و حساب کاربریهای وابسته به شبكه تبلیغات ایران كه كشورهای اسرائیل، ایالات متحده آمریکا، عربستان سعودی و کشورهای خلیج را هدف قرار دادند مسدود کرده است.
شبکه‌های تبلیغاتی ایران به زبان‌های مختلف در مناطق مختلف جهان از جمله جنوب آسیا، شرق آفریقا، غرب آفریقا و کشورهای دیگر همچون اندونزی فعال هستند.
شبکه‌های وابسته به ایران در بعضی مواقع مستقیما پیام دولت ایران را بازپخش می‌کنند و کاربران شبکه‌های اجتماعی به سوی وب سایت‌ها هدایت می‌کنند، به طوری که مطالبی که از رسانه‌های دولتی پخش می‎شود، به نام خودشان بازپخش می‌کنند.
فیسبوک در ماه ژانویه هم دهها صفحات و گروه‌های مرتبط با ایران که محتوای رسانه دولتی را باز پخش می‌کردند و یک رفتار غیر قابل اطمینان برای حمله به مردم در سراسر جهان از جمله در خاورمیانه و جنوب آسیا داشتند، مسدود کرد.
گروه‌های وابسته به ایران از تاکتیک‌های مشابهی برای ایجاد شبکه‌هایی از حساب کاربری‌ها برای گمراه کردن دیگران از واقعیت خود و محتوای کارهایشان استفاده می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *