فرانسه به استقبال تحریم نفتی ایران رفت

فرانسه که یکی از امضاکنندگان توافق هسته‌ای بوده و به همراه دو کشور آلمان و انگلیس وعده داده است از تجارت خارجی ایران در برابر تحریم های آمریکا محافظت کند در ماه سپتامبر و پیش از اجرایی شدن تحریم‌های نفتی واردات نفت از ایران را متوقف کرده است.

یونان، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا واردکنندگان اروپایی عمده نفت ایران در 9 ماهه 2018 بوده اند. فرانسه طی ماه های اخیر واردات نفت ایران را کاهش داده و در حالی که به طور معمول 300 هزار تا 800 هزار تن نفت از ایران به طور ماهانه وارد می کرد این رقم را در ماه اوت به 40 هزار تن کاهش داده و در ماه سپتامبر هیچ نفتی از ایران وارد نکرده است.

در حالی فرانسه از ماه سپتامبر واردات نفت ایران را متوقف کرده است که این کشور یکی از امضاکنندگان توافق هسته ای بوده و به همراه دو کشور آلمان و انگلیس وعده داده است از تجارت خارجی ایران در برابر تحریم های آمریکا محافظت کند.

بر اساس این گزارش ترکیه نیز در 9 ماهه سال 2018 بالغ بر 6.451 میلیون تن نفت از ایران وارد کرده است. واردات نفت ترکیه از ایران در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 33 درصدی داشته است. ترکیه در 9 ماهه سال 2017 بالغ بر 9.621 میلیون تن نفت از ایران وارد کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *