عبدالکریم لاهیجی: قربانيان شكنجه در ايران افشاگری کنند

رئیس فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر با اعلام اینکه “قربانيان شكنجه در ايران مرجعی برای دادخواهى ندارند”، از همه قربانيان شكنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی خواست شکنجه‌هاى بدنى و روانى وارد بر خود را افشا کنند.

درخواست رییس فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر برای افشای انواع شکنجه توسط ماموران در زندان‌های جمهوری اسلامی که ۱۸ دی‌ماه منتشر شده، پس از آن صورت می‌گیرد که اسماعیل بخشی، فعال سندیکایی و سخن‌گوی کارگران نیشکر هفت تپه اعلام کرد در مدت بازداشت، ماموران وزارت اطلاعات به شکل‌های مختلف او را شکنجه کرده‌اند.

اسماعیل بخشی که ۳۵ روز در بازداشت وزارت اطلاعات بوده، بعد از آزادی درباره شکنجه‌هایی که تحمل کرده، در اینستاگرام خود نوشت: «تا ۷۲ ساعت در سلولم از جایم نمی‌توانستم تکان بخورم و آنقدر زده بودند که حتی از تاب درد خوابیدن هم برایم زجرآور بود».

عبدالکریم لاهیجی، رئیس جامعه‌ دفاع از حقوق بشر در ایران و رئیس افتخاری فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر در بیانیه این نهاد تاکید کرده است: زندانیان بسیاری در زیر شکنجه‌های ضدّانسانی ناگزیر از اعتراف شده‌اند. زندانیان پرشماری در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های مختلف سراسر ایران جان خود را در زیر شکنجه از دست داده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه “قربانيان شكنجه در ايران مرجعی برای دادخواهى ندارند و جناح‌های گوناگون رژیم جمهوری اسلامی و رهبر آن همواره از شکنجه‌گران حمایت و آنها را تشویق کرده‌اند” یادآور شده است: روزها و هفته‌های آینده، صداقت آنها در شعار رسیدگی به شکایت آقای بخشی را نشان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *