شهادت بیش از 3300 فلسطینی در دوره زمامداری نتانیاهو

بیش از 3300 تن از فلسطینیان ساکن کرانه باختری و نوار غزه توسط نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی در دوره نخست‌وزیری بنیامین نتانیاهو در این کشور به شهادت رسیدند.

از ابتدای نخست‌وزیری بنیامین نتانیاهو در رژیم صهیونیستی در سال 2009 تاکنون 3316 نفر از شهروندان کرانه باختری و نوار غزه از جمله صدها زن و کودک توسط نظامیان این کشور شهید و هزاران تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

براساس آمار سازمان حقوق بشر اسرائيل «بتسيلم» طی این مدت دست‌کم 334 زن و 775 کودک در حملات نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی به کرانه باختری اشغالی و نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

– نتانیاهو دو بار دستور حمله شدید به غزه را صادر کرد

او در سال 2012 دستور اجرای «عملیات ستون ابر» و در سال 2014 نیز «عملیات تیغه حفاظتی» علیه نوار غزه را صادر کرد. این دو حمله تلفات جانی و ویرانی های فراوانی در غزه به همراه داشته و از شدیدترین حملات رژیم غاصب صهیونیستی به این منطقه طی سال های اخیر به شمار می رود. طبق داده های بتسيلم 167 فلسطینی در اثر حملات رژیم غاصب صهیونیستی به نوار غزه در سال 2012 جان خود را از دست دادند.

– سال 2014 یکی از خونین‌ترین سال ها در تاریخ فلسطین بود

ارتش رژیم غاصب صهیونیستی در تاریخ 7 ژوئیه 2014 حملات گسترده‌ای را به نوار غزه آغاز کرد که 51 روز ادامه داشت. لذا سال 2014 یکی از خونین‌ترین سال ها در طول تاریخ فلسطین محسوب می شود.

به گزارش سازمان ملل متحد ارتش رژیم غاصب صهیونیستی طی 51 روز 6 هزار بار با جنگنده، 14 هزار و 500 بار با تانک به نوار غزه حمله کرده است. همچنین این منطقه بیش از 35 هزار بار هدف حمله توپخانه‌ای قرار گرفته است.

 

در این حملات 2 هزار و 104 فلسطینی از جمله 253 زن و 495 کودک به شهادت رسیده و بیش از 11 هزار تن دیگر نیز مجروح شدند.

بنا بر اعلام مقامات فلسطین 28 هزار و 366 خانه در نوار غزه به ویژه در جریان حمله هوایی رژیم غاصب صهیونیستی تخریب شده که 3 هزار و 329 باب از آنها کاملا و 23 هزار و 445 واحد دیگر نیز به طور نسبی ویران شدند.

همچنین 65 هزار فلسطینی در نوار غزه که زیرساخت‌های آن در حملات رژیم غاصب صهیونیستی خسارات فراوانی دیده است، بی‌خانمان شدند.

– قتل‌عام در برابر چشم جهانیان

نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی در سال‌های 2012 و 2014 به دستور نتانیاهو خونین‌ترین حملات تاریخ غزه و امسال نیز قتل‌عام دیگری را در این منطقه رقم زدند.

سربازان رژیم صهیونیستیی در جریان راهپیمایی مسالمت‌آمیز «بازگشت بزرگ» که از 30 مارس امسال در نوار غزه آغاز شد، از شلیک گلوله‌های واقعی به سوی معترضان، استفاده نامتناسب از زور و خشونت دریغ نکردند.

دولت نتانیاهو حتی تحمل راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز مردمی که خواستار رفع محاصره آبی و خاکی نوار غزه و استرداد حقوق آوارگان فلسطینی بودند را هم نداشته است. به گواه تصاویر زنده شبکه‌های تلویزیونی، سربازان رژیم غاصب صهیونیستیی در برابر دیدگان جهانیان فلسطینیان را تعقیب کرده و به قتل رساندند.

به گزارش وزارت بهداشت فلسطین از آغاز راهپیمایی بازگشت بزرگ در اواخر ماه مارس سال جاری تاکنون بیش از 225 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی به شهادت رسیدند.

در میان شهدای حملات رژیم غاصب صهیونیستی به نوار غزه 42 کودک، 4 زن، 3 امدادرسان و 2 خبرنگار نیز دیده می‌شود. در جریان این حملات 101 فلسطینی دچار قطع عضو از ناحیه پا و دست شده است. همچنین در این بازه زمانی، دست‌کم 14 فلسطینی در حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم غاصب صهیونیستی در غزه جان باختند.

– تشدید یورش‌ها به مسجدالاقصی

شمار یورش‌های یهودیان افراطی به مسجد الاقصی طی سال گذشته به شدت افزایش یافت. به گفته مقامات فلسطینی امسال بیش از 28 هزار یهودی افراطی به مسجد الاقصی یورش برده و نیروهای رژیم غاصب صهیونیستیی دو بار محوطه حرم شریف را برای اقامه نماز جماعت به روی مسلمانان بستند.

– حق زندگی برای فلسطینیان به رسمیت شناخته نمی‌شود. رژیم غاصب صهیونیستی امسال 133 خانه را به حکم ساخت و ساز « بدون مجوز» تخریب کرد. طی شش ماهه نخست سال جاری، ساخت 1073 واحد جدید برای شهرک نشینان یهودی در کرانه باختری و قدس شرقی آغاز شد.

– افزایش شمار بازداشت شدگان

نیروهای اشغالگر رژیم غاصب صهیونیستی از آغاز سال جاری تاکنون بیش از 1600 نفر را در قدس شرقی بازداشت کردند. بالغ بر 6 هزار فلسطینی در زندان‌های رژیم غاصب صهیونیستی به سر می‌برند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *