درخواست حذف آیات جهاد از قرآن توسط یک فعال حقوقی مراکش

درخواست یک فعال حقوقی مراکشی برای حذف آیات جهاد از قرآن، جنجال برانگیز بوده و مخالفت‌های زیادی در این کشور در پی داشته است.

احمد عصید، فعال حقوقی مراکشی اخیرا در اظهاراتی حذف آیات جهاد از قرآن را خواستار شد که این درخواست مخالفان و موافقان خاص خود را دارد.

موافقان با درخواست، آن را کلیدی برای مقابله با تندروی می‌دانند و مخالفان نیز این درخواست را اهانت به قرآن اعلام کرده‌اند.

این فعال حقوقی چند روز پیش حذف آیاتی از قرآن را که به جهاد برای کشتن کفار دعوت می‌کند، خواستار شد و اظهار کرد: حذف این آیات راه حل اصلی جلوگیری از افراط‌گرایی و تروریسم است.

وی همچنین اعلام کرده بود خشونت موجود در متن قرآن و آیاتی که بیانگر خشونت است در شرایطی خاص نازل شده و شرایط جهان امروز، حذف آن را می‌طلبد تا خشونت متوقف و صلح و ثبات حاکم شود.

این اظهارات با مخالفت بسیاری از فعالان اسلامی مواجه شده است و «ابراهیم بن الکراب» از واعظان دینی مراکش در این باره گفت: هیچ کس منکر ضرورت مقابله با تروریسم و تفکر افراط‌گرایانه نیست؛ اما نه با حذف آیات قرآن؛ زیرا این امر اهانت به قرآن بوده و هیچ مسلمانی نمی‌تواند تصور کند که آیاتی که کلام خداست، حذف شود.

2 thoughts on “درخواست حذف آیات جهاد از قرآن توسط یک فعال حقوقی مراکش

  1. سلام. قرآن شریف وقت و زمان ندارد مشکل در کلام خدا نیست در انسانها هست که چطور میاندیشد و فکر میکند. قرآن شریف درهر زمان‌و هرشرایط زمین هست .هیچوقت نمیتوانید که یک آیه نه که حتی یک کلمه را از آن کم کنید این فکر شما منحرفین هست . خداوند تبارک و تعالی نگهبان قرآن شریف هست
    ما مسلمانان دربرابرشما‌ایستاده هستیم
    زنده باد اسلام زنده باد قرآن

  2. اسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته .
    تمام انسان های روی زمین جمع شوند وبخواهند به الله متعالی و کلام وی ضرر وزیان ویا حذف کنند نخواهند توانست . زیرا الله متعالی چلینج میدهد که إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا ٱلذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُۥ لَحَـٰفِظُونَ [١٥:٩]
    همانا ما قرآن را نازل کردیم، و یقیناً ما نگهبان آن [از تحریف و زوال] هستیم. ما از قرانکریم حمایت میکنیم ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *