تهدید اعدام دو زندانی پس از انتقال به زندان اوین

دو تن از زندانیان سیاسی اهوازی محکوم به اعدام به زندان اوین منتقل شده و در معرض اعدام قرار دارند.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، در هفته جاری با خانواده های دو زندانی محکوم به اعدام، قاسم بیت‌عبداله و عبدالله کرملاچعب (عبداللهی) تماس گرفته شده و به ایشان گفتند که جهت ملاقات به زندان اوین مراجع کنند.

قاسم بیت‌عبداله و عبدالله کرملاچعب (عبداللهی) شهروند ۳۴ ساله، هر دو از اهالی شوش، در تاریخ 29 مهر 1394 توسط اداره اطلاعات بازداشت و در دادگاه انقلاب اهواز  به اعدام محکوم‌شده بودند. حکم ایشان توسط دادگاه دیوان عالی تایید شده و تهدید اعدام ایشان وجود دارد.

اين دو زندانی در شهریورماه 1396 به همراه 7 متهم دیگر محاکمه شدند.  قاسم بیت‌عبداله و عبدالله کرملاچعب (عبداللهی) به اتهام محاربه و تبلیغ علیه نظام به اعدام محكوم شده و به اصفهان منتقل شدند. اتهام ایشان شركت در تيرندازی به عزاداران صفی آباد دزفول در 24 مهرماه 1394 است. هر دو متهم کلیه اتهامات را در دادگاه رد کردند.

به گفته منابع مطلع قاسم بیت عبداله و عبدالله کرملاچعب (عبداللهی) به مدت چندين ماه در بازداشتگاه اطلاعات اهواز زير شديدترين شكنجه های جسمی و روحی قرار گرفته و تحت شکنجه از ایشان اعترافات اجباری گرفته شده است. این دو زندانی هنگام محاکمه جهت اثبات شکنجه بدنشان را عريان و آثار شكنجه و كبودی بر روی بدنشان را به قضات نشان دادند. ولی دادگاه به اين امر توجهی نكرده و حكم اعدام را صادر كرد. در پرونده اين دو زندانی، در تحقيقات و بازجوئی از آنها تناقضات زيادی وجود دارد و صدور حكم اعدام عليه آنان خلاف قانون است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *