برگزاری همایش مسلمانان آمریکای شمالی با محوریت قرآن

هفدمین نشست مشترک انجمن مسلمانان آمریکا و حلقه اسلامی آمریکای شمالی (MAS-ICNA) در شیکاگو آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ابوت اسلام؛ هفدهمین نشست مشترک جامعه مسلمانان آمریکا (MAS) و حلقه اسلامی آمریکای شمالی (ICNA) جمعه با شرکت بسیاری از مسلمانان آمریکا و کانادا در شیکاگو کار خود را آغاز کرد. در این همایش، که یکی از بزرگترین گرد‌همایی‌های مسلمانان در آمریکای شمالی به شمار می‌رود، سخنرانان درباره چالش‌های پیش روی مسلمانان آمریکا و راه‌های ساختن آینده‌ای بهتر برای آنان بحث می‌کنند. محور همایش امسال «قرآن: چراغی برای جهانیان» اعلام شده است.

این گردهمایی نخستین بار در پی حملات یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ برگزار شد که ۵۰۰ نفر در آن شرکت داشتند. برآورد می‌شود در نشست امسال که در مرکز همایش‌های مک کورمیک (McCormick Congress Center)، بزرگترین سالن همایش در آمریکا برگزار می‌‌شود، هزاران نفر از مسلمانان آمریکا و کانادا شرکت کنند. در حاشیه این نشست  فعالیت‌هایی از جمله مراسم هنری، نمایشگاه، جلسات کاری ومسابقه قرآن برگزار خواهد شد. این نشست تادیروز یک شنبه ۳۰ دسامبر ادامه داشت.

ICNA یکی از بزرگترین سازمان‌های غیرانتفاعی اسلامی در آمریکای شمالی است که طرح‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های زیادی برای بهبود اوضاع اجتماعی در دست اجرا دارد. از سال ۱۹۶۸ این سازمان با انجام فعالیت‌هایی همچون آموزش، توسعه، خدمات اجتماعی و امور خیریه به منظور برقراری پیوند بین جوامع تلاش کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *