بازداشت پنج عضو حزب وحدت ملی در سنندج و کامیاران ‎

بر اساس گزارش‌ها در روز شنبه و طی هفته گذشته دبیر شاخه کردستان حزب وحدت ملی و چهار عضو کمیته محیط زیست این حزب، در سنندج و کامیاران بازداشت شده‌اند.

عيسی فيضی، فعال محیط زیست و عضو سابق شاخه کردستان حزب وحدت ملی، روز شنبه ۱۵ دی در شهر کامیاران و در مغازه خود بازداشت شده است.

روز ۱۲ دی نیز فرهاد محمدی، وکیل دادگستری و دبیر شاخه کردستان حزب وحدت ملی، بعد از احضار به اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت شده بود.

همپنین یک روز پیش از آن هادی کمانگر، رضا اسدی و فاضل قیطاسی، از اعضای کمیته محیط زیست حزب وحدت ملی شاخه کردستان بازداشت شده بودند.

حزب وحدت ملی در ابتدای دهه ۸۰ از وزارت کشور مجوز خود را دریافت و شاخه کردستان این حزب در فرودین ماه سال ۹۵ در مجتمع فرهنگی فجر سنندج اعلام موجودیت کرد.

سپس دفاتر این حزب در شهرهای استان کردستان از جمله کامیاران و مریوان افتتاح شد و محمد شفیعی، فرماندار شهرستان مریوان، خبر داده بود که مجوز فعالیت این حزب در شهرستان مریوان صادر شده است. در این حزب اقلیت‌های مذهبی از جمله اهل سنت عضویت دارند.

کمیته محیط زیست شاخه کردستان حزب وحدت ملی طی چند سال گذشته کلاس‌هاي آموزشی در ارتباط با مسايل محیط زیستی در شهرهای مختلف کردستان برگزار کرده و هر سال در کمپین کاشت بذر بلوط شرکت فعال داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *