بازداشت سه عضو «الاحواز»‌ در دانمارک به دلیل «تمجید» از حمله به رژه

اخبار ضد و نقیض در خصوص حمله به رژه نظامی 31 شهریور ادامه دارد.

به نقل از رادیو فردا: پلیس دانمارک روز چهارشنبه ۱۶ آبان اعلام کرده است که سه تن از اعضای گروه موسوم به «جنبش الاحواز» را به دلیل «تمجید» از حمله مرگبار شهریور ماه شهر اهواز بازداشت کرده‌ است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیورکه کیرکه‌گارد، سخنگوی پلیس دانمارک، روز چهارشنبه گفت که تمجید یا اعلام حمایت از چنین اقدامی بر اساس قوانین دانمارک جرم محسوب می‌شود و سه فرد بازداشت‌شده که هر سه عضو گروه «الاحواز» هستند ممکن است جریمه یابه دو سال زندان محکوم شوند.

پلیس دانمارک اسامی افراد بازداشت شده را اعلام نکرده است.

در جریان حمله به رژه نظامی روز ۳۱ شهریور شهر اهواز دست‌کم ۲۴ نفر کشته و بیش از ۶۰ نفر زخمی شدند. در حالی که گروه داعش رسماً مسئولیت این حمله را به عهده گرفت ولی مقام‌های ایران انگشت اتهام در این زمینه را به سوی گروه «جنبش الاحواز» نشانه رفتند.

این در حالی بود که «یعقوب حُر التستری» که خود را سخنگوی «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» معرفی می‌کرد، در گفت‌وگو با رادیو فردا این حمله مسلحانه را به گروهی موسوم به «مقاومت ملی الاحواز» نسبت داد.

در همین زمینه سپاه پاسداران روز ۹ مهر اعلام کرده بود که «مقر سرکردگان» حمله اهواز، در شرق فرات در سوریه، را «با شش فروند موشک بالستیک میان‌برد» هدف قرار داده‌ و «طراح اصلی» حمله به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز این حمله کشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *