اعتراض به رفتار ناشایست هواپیمایی «ایرکانادا» با دختر محجبه

پس از اجبار یک دختر محجبه به برداشتن حجاب در فرودگاه سان‌فرانسیسکو از سوی یکی از کارکنان شرکت هواپیمایی «ایرکانادا» خانواده وی خواستار توضیح مقامات مسئول شدند.

«فاطمه عبدالرحمان»، دختر محجبه عضو تیم ملی اسکواش آمریکا، که برای شرکت در نخستین مسابقه ملی خود عازم کانادا بود با رفتار ناشایست کارکنان فرودگاه روبرو شد.

وی روز اول آگوست (۱۰ مرداد) برای شرکت در نخستین مسابقه خود با تیم ملی آمریکا عازم تورنتو بود که در فرودگاه یکی از کارکنان هواپیمایی ایرکانادا او را مجبور کرد حجاب خود را بردارد.

فاطمه می گوید: داشتن حجاب ضمن بازی اسکواش و عضویت در تیم ملی احساس خوبی به من می‌دهد. حجاب باعث عقب ماندن من نمی‌شود و از اینکه نخستین دختر محجبه تیم هستم بسیار خوشحالم. اما در آن روز احساس کردم در بین بقیه اعضای تیم غریبه هستم زیرا آنها بدون مشکل سوار شدند.

این اقدام باعث برانگیخته شدن خشم جامعه مسلمانان آمریکا شد. «ایلهان عمر» نماینده دموکرات کنگره آمریکا که به همراه «رشیده طلیب» اولین زنان نماینده کنگره هستند، همبستگی خود با فاطمه را با انتشار توئیتی اعلام کرد.

اکنون خانواده وی اعلام کرده‌اند منتظر توضیحات شرکت هواپیمایی ایرکانادا هستند و این رفتار را تبعیض آشکار علیه یک دختر مسلمان تنها می‌دانند.

1 thought on “اعتراض به رفتار ناشایست هواپیمایی «ایرکانادا» با دختر محجبه

  1. این کار نشان از آن است که کشورهای مدعی دموکراسی چشم‌ گسترش اسلام در جهان را ندارند. و این کار توهین به خواهر مسلمانمان و به قانون خداوند برای ما است می باشد به نظر من هر مسلمانی که این موضوع را شنیده، باید به واکنش نشان داده یا قلبا از آن ناراحت باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *