اعتراض اهل سنت به بازداشت اساتید حوزه

در پی احضار و بازداشت تعدادی از اساتید حوزه علمیه منبع‌العلوم کوه‌ون سرباز، شماری از ائمه جمعه اهل‌سنت به این بازداشت‌ها اعتراض کردند.

مولانا محمدحسین گرگیج، امام‌جمعه اهل‌سنت آزادشهر گفته «هیچ کدام از مدارس دینی اهل‌سنت قصد ایجاد ناامنی در کشور را ندارند و مسئولین باید در راستای حفظ وحدت، امنیت و آرامش مردم تلاش کنند.»

مولانا محمد‌عثمان هم گفته «اگر کسی خطا و اشتباهی دارد، باید به مسئول حوزه اعلام شود که فلان شخص شبهات و اشکالاتی دارد او را کتباً احضار کنند و محترمانه او را بخواهند.»

مولانا فضل‌الرحمن کوهی، امام‌جمعه پشامگ سرباز نیز با انتقاد از بازداشت برخی از اساتید حوزه علمیه منبع‌العلوم کوه‌ون، چنین اقداماتی را «سبب سرخوردگی و بدبینی اهل‌سنت به‌نظام» دانسته است.

مولانا دوست‌محمد رئیسی در خطبه‌های نماز جمعه روستای نصیرآباد و حومه نیز خواستار آزادی استاد بازداشت شده حوزه علمیه کوه‌ون سرباز شده است.

چند روز پیش دو تن از اساتید حوزه علمیه منبع‌العلوم کوه‌ون- از توابع شهرستان سرباز- توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

مولانا حافظ عبدالله ملازهی، مدیر این مدرسه دینی با انتشار بیانیه‌ای به این موضوع اعتراض کرده و این قبیل اقدامات را «بی‌حرمتی به مدارس دینی و علمای اهل‌سنت» دانسته است.

 

حوزه علمیه منبع‌العلوم کوه‌ون از مدارس اهل‌سنت کشور در سیستان‌ و بلوچستان است که سال‌ها قبل توسط مولانا محمدعمر سربازی تأسیس شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *