احضار یک روحانی اهل سنت بهمراه طلبه مدرسه اش به وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات در تماسی به مولوی عبدالجلیل نعمانی دستور داد تا فردا چهارشنبه 12 دی ماه به همراه بلال خندان طلبه این مدرسه به وزارت اطلاعات حاضر شود.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، وزارت اطلاعات در تماسی تلفنی به مدیر مدرسه صدیقه ای گران، سرباز دستور داده روز چهارشنبه 12 دی ماه به همراه یک طلبه ای این مدرسه بنام، بلال خندان فرزند سرور برای بازجویی به ستاد خبری در راسک حاضر شود.

مولوی نعمانی یکی از علمای شهرستان سرباز و مدیر مدرسه دینی صدیقه گران هست بارها مدرسین و طلبه های این مدرسه برای فشار بر مولوی نعمانی، احضار و مورد بازجویی قرار گرفته و حتی مورد بازداشت قرار گرفته اند.

به گفته یک منبع مطلع :” مدرسه دینی گران سرباز یکی مدرسه های فعال در شهرستان سرباز هست و فعالیت های مولوی نعمانی علت فشار وزارت اطلاعات بر این روحانی اهل سنت و مدرسه اش هست”.

خرداد ماه سال جاری دو مدرس این مدرسه در جاسک بازداشت شدند که پس از 6 ماه بازداشت با قید وثیقه آزاد شدند پیش از این نیز خود مولوی عبدالجلیل نعمانی به علت دفاع از مولوی فضل الرحمن کوهی زمان بازداشت موقت مولوی کوهی از طرف اطلاعات مورد تهدید قرار گرفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *