آمریکا 10 شرکت و فرد ایرانی را در ارتباط با برنامه موشکی تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که 5 شرکت و 5 فرد مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دو شبکه مرتبط با برنامه موشکی را به دلیل ارسال تجهیزات به ایران تحریم کرد.

در این بیانیه آمده است که 5 شرکت و 5 فرد مرتبط با برنامه موشکی سپاه ایران تحریم شده اند؛ این افراد و شرکت‌ها تجهیزاتی را برای ساخت موشک خریده‌ و در اختیار ایران گذاشته‌اند.

بر اساس بیانیه مذکور یک شبکه ارتباطی با شرکتی در هنگ ‌کنگ به مدیریت فردی به نام حامد دهقان تلاش کرده‌اند با دور زدن تحریم‌ها، فناوری و تجهیزات در اختیار ایران قرار دهند.

حامد و هادی دهقان در تاریخ 13 اکتبر 2017 لوازم و تجهیزاتی به ارزش یک میلیون دلار برای شرکتی که در فهرست تحریم های آمریکا قرار داشته تامین کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که شرکت دیگری با مدیریت سید حسین شریعت در تهیه تجهیزات مرتبط با آلومینیوم برای نیروهای نظامی ایران همکاری داشته است. همچنین تاکید شد که این شرکت‌ها به دلیل تامین فناوری، قطعات و مواد خام که در برنامه هسته‌ای ایران به کار می‌رود تحریم شده‌اند.

بر اساس این بیانیه شرکت‌های «عصر صنعت اشراق»، «ابتکار صنعت ایلیا»، «گرین ایندوستری هنگ کنگ»، «پیشتازان کاوش گستر بشرا» و «شفق صنوبر یزد» شرکت‌هایی هستند که به فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *